Description

W jaki sposób hotelarze mogą przygotować się na zmiany jakie dyktuje Google?

Google ogłosił, że będzie eksperymentować z planem indeksowania mobilnego. Chociaż nie ma ustalonej daty premiery, analitycy Google Webmaster Trend, Gary Illyes, spodziewają się, że wdrożenie nastąpi już w tym roku.
W związku z tym Google wprowadza aktualizację, aby zapewnić, że większość jej odbiorców uzyska najlepszą możliwą obsługę. W oparciu o nadchodzącą zmianę, poniższy artykuł opisuje kroki, które możesz podjąć, aby być w pełni przygotowanym na prawdziwie mobilny świat.

Przedstawiamy trzy najważniejsze wskazówki, które pomogą zoptymalizować korzystanie z urządzeń mobilnych.

Przeprowadź wiele testów szybkości witryny za pomocą narzędzi online.

Kilkakrotne przeprowadzanie testów szybkości witryny ma kluczowe znaczenie dla uzyskania konsensusu na temat tego, czy witryna jest naprawdę szybka, średnia czy wolna.

Przetestuj swoją mobilną obsługę.

Biorąc pod uwagę fakt, że typowy klient przełącza się między wieloma urządzeniami podczas podróży, ważne jest, aby Twoja witryna reagowała na telefony komórkowe, tablety i komputery.Jednak przy nadchodzącej aktualizacji Google najważniejsze będzie skupienie się na zapewnieniu doskonałej mobilności.

Od czego zacząć?

Postaw się w przestrzeni głównej użytkownika. Eksploruj swoją witrynę na urządzeniach mobilnych, jakbyś pierwszy raz ją spotkał. Aby pomóc w tym, daj sobie konkretny cel, aby zobaczyć, jak łatwo jest osiągnąć ten cel, przeglądając witrynę mobilną. Najlepiej, jeśli zaangażujesz to testu kogoś, kto jest mniej zaznajomiony z witryną jak Ty, na przykład z pracownikami hotelu, przyjaciółmi / znajomymi, a nawet z pomocnymi gośćmi.
Na przykład możesz poprosić swojego testera, aby:
Poszukał pokoju z łóżkiem typu małżeńskim;
Postarał się dowiedzieć, czy hotel ma basen;
Wyszukał dobre miejsce do jedzenia podczas pobytu w hotelu;
Wyszukał dane kontaktowye hotelu, aby zmienić rezerwację.
Dla każdego zadania śledź czas, jaki zajmuje i liczbę kliknięć, które użytkownik mobilny musi wykonać, aby znaleźć informacje.

Gdzie można wprowadzić ulepszenia?

Jako podejście ogólne należy dążyć do tego, aby najczęściej używane scenariusze były najbardziej dostępne. Celem jest uproszczenie działań, które użytkownicy muszą podjąć, a jednocześnie wyeliminowanie jak największej liczby przeszkód na drodze.

Opracuj skróconą witrynę mobilną, by szybko dokonać rezerwacji.

Przez lata badania wykazały, że chociaż podróżni coraz częściej spędzają więcej czasu na przeglądaniu na urządzeniach mobilnych, to kończą rezerwację na komputerze. Ten trend się zmienia. Ogólnie rzecz biorąc, zakupy mobilne są coraz lepsze w witrynach handlu elektronicznego. Transakcje mobilne szybko rosną, a użytkownicy stają się coraz bardziej wygodni, robiąc zakupy poza komputerami.
Tworząc skróconą wersję mobilną, możesz dać użytkownikowi opcję natychmiastowego księgowania, kiedy wejdzie do Twojej witryny. Skrócone witryny używają uproszczonej struktury menu, która koncentruje się na podstawowych stronach i unikają przytłaczających użytkowników o zbyt wielu opcjach.
Jako podstawowy przewodnik, skrócona obsługa mobilna powinna skupiać się na elementach konwersji, które pozwalają gościowi zarezerwować pokój od razu, z opcją przeglądania całej strony internetowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przygotowanie do zmiany

Podobnie jak w przypadku większości zmian algorytmów Google, wdrażanie odbywa się stopniowo, ale większość ekspertów SEO uważa, że większość tych zmian nastąpi w tym roku. Ważne jest, aby zaplanować teraz, aby hotel nie doznał żadnych poważnych zmian, gdy przełączy się na inny.
Przynajmniej musisz się upewnić, że witryna dostosowana do urządzeń mobilnych ma responsywny wygląd. Testowanie innych nowych funkcji przyjaznych dla urządzeń przenośnych, takich jak skrócone strony mobilne, również byłoby rozsądne w tym roku.
Oczywiście optymalizacja obecności Twojej komórki nie służy tylko interesom SEO. Zapewni to także lepsze wrażenia klientom mobilnym. Tak więc Twoja strona będzie nie tylko lepsza, ale także będzie lepiej się konwertować.

Zdjęcie profilowe

Wywczasuj

Wywczasuj to pierwsza w Polsce baza obiektów turystycznych prezentowanych w formie zdjęć 360. Wywczasuj to miejsce, gdzie możesz dokonać rezerwacji hoteli, lotów i samochodów na całym świecie.

Related Posts

Wycisz się w górach! Autor: Kornel Bieś   Problemy w dzisiejszych czasach zaczynają się od ...
Wywczasuj
5 marca 2018
Wybieramy gogle narciarskie - na co zwracać uwagę Autor: Barbara Lisowska Gogle narciarskie to ...
Wywczasuj
16 lutego 2018
Wiązania snowboardowe – kilka wskazówek jak wybrać Autor: Kamila Poręba   Wiązania ...
Wywczasuj
15 lutego 2018