Description

Wiązania snowboardowe – kilka wskazówek jak wybrać

Autor: Kamila Poręba

 

Wiązania snowboardowe, to niezbędny element wyposażenia snowboardera. Wiązania są odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas zjazdu, dlatego dokładny wybór jest bardzo ważny.

Przy zakupie wiązań snowboardowych nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym riderem, czy zaawansowanym. Jedyne, na co można zwrócić uwagę, to wiązania dla zaawansowanych mają więcej technologii, które początkującym nie są potrzebne, ale nie będą też przeszkadzać.

Solidność wiązań snowboardowych

Przede wszystkim, przy zakupie wiązań, zwróćmy uwagę na ich wytrzymałość. Niesolidna konstrukcja wiązań, może spowodować, na przykład ich pęknięcie – podczas zjazdu mogłoby się to skończyć wypadkiem.

Wiązania snowboardowe dobieramy pod kątem wagi snowboardzisty. Im większa waga, tym lepszej jakości i bardziej wytrzymałe powinny być wiązania. Przy wyższej wadze, początkujący snowboardzista powinien się rozejrzeć za zaawansowanymi wiązaniami, jako że są ona bardziej wytrzymałe.

Snowboardzista zaawansowany, który wykonuje na przykład skoki, jeździ szybko, dynamicznie – musi mieć wiązania odporne na przeciążenia. Lądowanie po skoku, to bardzo duża siła – pierwsze lepsze wiązanie z pewnością by pękły, a to grozi poważnym wypadkiem.

Materiał wiązań

Najczęściej wykonuje się je z tworzywa sztucznego, które jest niedrogie, a posiada zaawansowane technologie. Dostępne są wiązania karbonowe, które są wytrzymałe, jednak w praktyce często okazuje się że nie są odporne na wstrząsy i są kruche.

Droższym wyborem – i niekoniecznie opłacalnym będą wiązania z domieszką lekkiego tytanu. Jednak wiązania aluminiowe są jak najbardziej wystarczające, są też lżejsze, co może mieć duże znaczenie podczas zjazdu. Szczególnie dla szczupłych osób – lekkie wiązania sprawdzą się najlepiej.

Wiązania a buty

Rozmiar wiązania dopasowuje się do buta. Szerokość buta powinna być jak najbardziej styczna z wiązaniem. Z drugiej strony, nie może być tak, że wciskamy but narciarski do wiązań na siłę. Najbardziej dopasowane powinny być wiązania w okolicach pięty. Dopasowanie wiązań do butów jest bardzo istotne, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo podczas zjazdu.

Podsumowując – nie lekceważmy wyboru odpowiednich wiązań snowboardowych. Ich wybór to przede wszystkim bezpieczeństwo, a także komfort. Przy wyborze wiązań, nie kierujmy się ceną, ale jakością. Wszystkie elementy wyposażenia na stok powinny być solidne – warto rozejrzeć się za markowym sprzętem, gdyż marki gwarantują wytrzymałość sprzętu.


Wyposażanie na stok – wiązania Flow, Drake, Burton, Union i wiele innych. Zapraszamy na Snowshop.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Zdjęcie profilowe

Wywczasuj

Wywczasuj to pierwsza w Polsce baza obiektów turystycznych prezentowanych w formie zdjęć 360. Wywczasuj to miejsce, gdzie możesz dokonać rezerwacji hoteli, lotów i samochodów na całym świecie.

Related Posts

Wycisz się w górach! Autor: Kornel Bieś   Problemy w dzisiejszych czasach zaczynają się od ...
Wywczasuj
5 marca 2018
Wybieramy gogle narciarskie - na co zwracać uwagę Autor: Barbara Lisowska Gogle narciarskie to ...
Wywczasuj
16 lutego 2018
Wiązania snowboardowe – kilka wskazówek jak wybrać Autor: Kamila Poręba   Wiązania ...
Wywczasuj
15 lutego 2018