Description

Wycisz się w górach!

Autor: Kornel Bieś

 

Problemy w dzisiejszych czasach zaczynają się od zmęczenia. Raz na jakiś czas pozwól sobie na odpoczynek w cichym i spokojnym miejscu zdala od codziennych obowiązków i chaosu.

Jeśli czujesz, że problemy, nadmiar obowiązków i stres Cię wykańczają to może czas na mały odpoczynek? Jeżeli jesteś fanatykiem samotnych wędrówek, dla zachowania równowagi psychicznej, raz na jakiś czas powinieneś się wybrać w krótka podróż, gdzie oczyścisz swój umysł od wszelkich trosk – tylko totalne wyciszenie przez jakiś czas sprawi, że wrócimy z nową energią do codzienności, kiedy poczujemy wypalenie.

Często osoby, które chcą zniwelować stres i jego skutki zmieniają otoczenie, tu z pomocą przychodzą piękne, górskie rejony bieszczad. To miejsce niezwykłe magiczne, pełne zalet – Bieszczady są bardzo “nieodkryte”, to jedno z niewielu miejsc, które jest z dala od komercji i reklam, ruchu samochodów i spalin. Tu naprawdę skołowane umysły mogą zaznać ciszy – pośród pięknej przyrody, jak i licznych zabytków architektury.

Poniżej kilka pomysłów, na to co możesz robić w Bieszczadach:

Piesze spacery oraz wędrówki – w tych rejonach jest tak wiele szlaków pieszych, że trudno będzie Wam je wszystkie zobaczyć w ciągu jednego przyjazdu. Do najpopularniejszych szlaków należą: szlaki zielone Terka Studenne oraz Zwierzyń – Myczków.

  • Alternatywne pomysły do pieszych wycieczek – Bieszczady możecie zobaczyć też z Kolejki Leśnej, jak i drezyny rowerowej. Na odważnych czeka, również nie lada atrakcja – szybowisko turystyczne w Bezmiechowej.

  • Zwiedzanie obiektów – nie brakuje tu pięknych, starych ruin klasztorów oraz zamków. To miejsce bogate w stare cerkwie, muzea oraz młyny.

  • Sztuka ludowa – legenda głosi, że w Bieszczadach znajduje się wiele diabelskich postaci i duchów, w takich miejscowościach jak Czarna, Hoczew oraz Myczków znajdują się pracownie artystyczne, które poświęcone są krzewieniu ludowej kultury i legend lokalnych.

  • Wędka i żagle – nad Jeziorem Solińskim możemy wypożyczyć kajaki, rowerki wodne, to miejsce, w którym odbywają się liczne zawody żeglarskie, szanty i turnieje wędkarskie.

  • Plażowanie – nad jeziorem nie tylko aktywnie – jeśli lubisz pływać i opalać się, załatwione! 🙂

Warto tutaj również wspomnieć o miejscowościach położonych nad Jeziorem Solińskim. Miejscowość taka jak Polańczyk uzyskała miano uzdrowiska a to wszystko dzięki występujący tam wód mineralnych pozwalające na leczenie wielu schorzeń.


 

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Zdjęcie profilowe

Wywczasuj

Wywczasuj to pierwsza w Polsce baza obiektów turystycznych prezentowanych w formie zdjęć 360. Wywczasuj to miejsce, gdzie możesz dokonać rezerwacji hoteli, lotów i samochodów na całym świecie.

Related Posts

Wycisz się w górach! Autor: Kornel Bieś   Problemy w dzisiejszych czasach zaczynają się od ...
Wywczasuj
5 marca 2018
Wybieramy gogle narciarskie - na co zwracać uwagę Autor: Barbara Lisowska Gogle narciarskie to ...
Wywczasuj
16 lutego 2018
Wiązania snowboardowe – kilka wskazówek jak wybrać Autor: Kamila Poręba   Wiązania ...
Wywczasuj
15 lutego 2018